10.10.2012

Z pewnym opóźnieniem:)

Nie zdążyłam z tymi motylami :( Lato minęło, a ja dopiero teraz sobie o nich przypomniałam.
Cóż... Pomysł można wykorzystać również obecnie, z małymi zmianami oczywiście.
To świetna zabawa na jesienne popołudnia z pociechami. Wcześniej można wybrać się na spacer w celu obserwacji otaczających barw, ich odcieni i poziomu nasycenia. A przy okazji doskonale utrwalają się nazwy drzew. Taka nauka przez zabawę.
Liście - wystarczy wydrukować (na kartce z bloku tech.) ich kształty w różnych wielkościach. Jeśli dziecko potrafi narysować je samo - jeszcze lepiej.
Technika ozdabiania liści dowolna: suche pastele (tak jak w przypadku moich motyli), farby (stawiałabym na akwarelki), kolorowa wydzieranka albo zwykłe kredki. Potem można te piękne liście przykleić do gałązek umieszczonych w szkle albo nawlec na sznurek (powstanie girlanda), umieścić w ramkach albo okleić nimi lustro, ozdobić pokój... możliwości jest wiele :) 
Swoje motyle pokolorowałam suchymi pastelami. Wybrałam barwy egzotycznych owadów - mieszkańców lasu równikowego. Następnie zabezpieczyłam prace fiksatywą (pastele przestają się sypać), a na koniec lakierem szklącym - wyglądały jak oblane żywicą. Do każdego przymocowałam drucik i udekorowałam nimi okno kuchenne. Odrobina egzotyki we własnych czterech ścianach :)

Na koniec... moje letnie, kolorowe zdobycze ze Święta Ceramiki w Bolesławcu.

kliknij na znaczek:)


8 komentarzy:

 1. Fantastyczny pomysł, motyle jak malowane!! Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne to zdjęcie z tym niebieskim motylkiem na koszyku!!
  Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 3. oj cuda z Bolesławca.. i to dokładnie seria jaką właśnie kolekcjonuję.. robię to sukcesywnie bo niestety do najtańszych te cuda nie należą..ale uwielbiam, uwielbiam...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bolesławiec coraz częściej mi wpada w oko, choć tamte tradycyjne wzory w lolki i granaty - nie dla mnie, ale takich ptaszków jeszcze nigdzie nie widziałam:) Śliczne kubaski!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne akwarelki. Barwne motyle nie pozwolą tak szybko zapomnieć o lecie.
  Pozdrawiam ciepło i dziękuję za odwiedziny

  OdpowiedzUsuń
 6. Kubki z Bolesławca są piękne.

  OdpowiedzUsuń
 7. :)
  Przyznaję, że wcześniej nie przepadałam za ceramiką bolesławiecką. Jej kolorystyka nigdy mi nie pasowała, a i proponowane wzory nie budziły mojego zainteresowania. Obecna, bogata i zróżnicowana stylistyka oraz ogromny wybór naczyń (ich kształtów i zastosowań) skusił mnie. Same widzicie, że trudno się oprzeć takim ślicznościom:) To również towar cieszący się sporym zainteresowaniem za granicą np. jako prezent.

  Miłej niedzieli
  Tomaszowa

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny, poświęcony czas i ciepłe słowo.
Tomaszowa :)